Krystalky v ejakulátu

Prosím o radu, cca půl roku mám při ejakulaci nepříjemný pocit ( jakési štípnutí ) v oblasti podbřišku. V ejakulátu jsem objevil drobné krystalky. Jsou průsvitné a žlutavé barvy. Chodím na urologii, bohužel můj urolog se s tím prý nikdy nesetkal ( užívám CAPISTAN ) již čtvrt roku - bez výsledku. Prosím o radu, co by to mohlo být a co dělat. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, také jsem se s tím dosud nesetkala. Takže pouze teoreticky - krystalky mohou být přímo složkou spermatu (porucha kapalnění spermatu?) nebo se mohou do ejakulátu přidat cestou, buď z prostaty, nebo z močového měchýře či močové trubice (močová infekce? metabolická porucha s tvorbou krystalků v moči? jiné?). Podle mne by bylo vhodné vyšetření moči (provádí jak urolog, tak praktický lékař), prostaty (provádí urolog, orientačně provádí praktický lékař), vyšetření ejakulátu (provádí urolog) a celkové vyšetření (zda netrpíte nějakým komplexním onemocněním; vyšetření provádí praktický lékař). Doporučuji tedy především vyhledat praktického lékaře - provede základní diferenciální diagnostiku, a podle výsledku buď rovnou začne léčit, nebo Vás odešle na další vyšetření (možná i zpět na urologii).

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Jak to dopadlo? | Od: Lukáš | 27.5.2011 07:36
(2011) před půl rokem se mi objevily krystalky (pouze v ejakulátu) také, ale bez problémů (bez štípnutí). Nyní po námaze nebo třech dnech až 1mm velké, ostré hrany, průhledné, žluté barvy, po vyschnutí se zmenší a změní barvu do oranžové matné. Chystám se jít na spermiogram.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: