Kvasinky - problém jen u partnera?

Dobrý den, při styku s můj partner pociťuje dost silné svědění na žaludu. Byla jsem již dvakrát přeléčena mycomaxem na kvůli kvasinkám. Po styku jsem pociťovala pálení a měla jsem i trochu výtok. Nyní ale žádné potíže nemám ani pálení ani výtok. Co může způsobovat partnerovi svědění? Tvrdí, že pokud se milujeme častěji, zvykne si a již svědění tolik nepociťuje. Měla bych lékaře navštívit já nebo partner? Děkuji Vám.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, základem každé léčby mykosy u ženy by mělo být i důrazné doporučení a předpis na mastičku pro partnera, aby se přeléčit také. Bez léčby obou partnerů dochází k věčnému koloběhu, partnerka se od partnera zase nakazí a po jejím přeléčení se vše nekonečně opakuje. Navštivte proto svého gynekologa, nechte se vyšetřit na mykosu, a i když u vás bude negativní, požádejte o lokální mastičku pro partnera. Můžete to také udělat tak, že si pro partnera koupíte antimykotikum volně v lékárně (některé z těchto mastiček nebo i jiné na doporučení lékárníka - Canesten, Candibene, Fungicidin - mast ) a po několik dní bude důsledně potírat žalud. Kdyby potíže nezmizely, měl by být váš partner vyšetřen na urologii, aby tam zjistili jiné možné příčiny svědění.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Rakovina ledvin: tichý nepřítel
Články: Rakovina ledvin: tichý nepřítel
Téměř všechny nádory tohoto...
Meningitida
Články: Meningitida
Meningitida je zánět...
Jak zatočit s rýmou: zkuste recepty našich babiček i nejnovější trendy
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Parkinsonova choroba
Články: Parkinsonova choroba
Parkinsonova choroba je...
Parazitární nemoci kůže (3. díl)
Články: Parazitární nemoci kůže (3. díl)
Štěnice jsou ploché...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x