Kyčel

Dobrý den, mám problém s pravou kyčlí. Nějaký čas rekreačně běhám. Nikdy mě nic nebolelo, ale asi tak před rokem, mě začala při běhu pobolívat pravá kyčel. Myslel jsem si, že je to jenom něco krátkodobého. Jenže mě to bolelo pokaždé, když jsem šel běhat. A to pořád víc a víc. Vždycky to začíná asi tak po 1-2 km. Když zastavím a jdu volnou chůzí, tak to úplně přestane bolet. Někdy jsem to zkoušel "přehlížet" a běžel i přes bolest. Ale druhý den jsem na to nemohl skoro ani stoupnout. Na podzim jsem tedy šel k ortopedovi na vyšetření. Udělali mi RTG, ale všechno mám prý v pořádku. Bylo mi řečeno, že to buď moc namáhám, nebo že je to špatnou obuví. Tak jsem si dal od běhu na více jak půl roku klid. Před čtrnácti dny jsem to opět zkusil. A k mému údivu mě to po celou dobu běhu vůbec nebolelo. Ani po skončení běhu. Byl jsem z toho nadšený a šťastný, že už je to pryč. Jenže při dalším "pokusu" o dva dny později to začalo znovu, ale pořádně. A to už asi po půl km. Už vážně nevím co s tím mám dělat. A to je mi 21 let. Moc vám budu vděčný za každou radu.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, problémy může způsobovat kromě kyčle také koleno nebo nesprávné postavení páteře. A asi by se našly i jiné příčiny (kromě nesprávného postavení třeba porucha způsobu běhu, zánět v kloubu apod.), nyní mě napadlo v první řadě výše uvedené. Doporučuji vyhledat Vašeho praktického lékaře, který Vás vyšetří celkově, a podle nálezu bude postupovat dál.

 
Líbí se vám odpověď?
+4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Záněty močových cest: zadáno pro ženy
Články: Záněty močových cest: zadáno pro ženy
Zánět močových cest je...
Trávení jako zrcadlo stresů
Články: Trávení jako zrcadlo stresů
Trápí vás dlouhodobě...
Být zas fit? Nekouřit!
Články: Být zas fit? Nekouřit!
Toužíte po hezčích nohách...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x