Laboratorní výsledky

Paní doktorko, dobrý den. Děkuji za Vaši odpověď na můj dotaz z 4.7. týkající se odmítnutí mé lékařky dát mi výsledky z laboratoře. Chtěla bych vědět, zda mám na ně nárok a zda mi je paní doktorka má dát. Podle mne jsou to moje výsledky a měla by mi je dát do ruky, přece se na ně mohu podívat i já, ne? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Milá paní Jarmilo, je mi líto, že se Váš vztah s paní doktorkou posunul někam, kde by podle mého soudu být neměl. Ošetřující lékař a pacient potřebují pro dobrou spolupráci pocit vzájemné důvěry, jde přece o společné přání, aby se Vaši nemoc podařilo vyléčit /pokud vím, při revmatické polymyalgii je dobrá odpověď na glukokortikoidy, ale je třeba je podávat delší dobu, většinou kolem 2 roků/.
Pacient má určitě právo na otevřenou komunikaci s jakýmkoliv lékařem, má být seznámen se svým stavem /a se svými nálezy/ tak, aby byl schopen porozumět. Některé lékařské pojmy je tedy třeba vysvětlit, pouhé laboratorní číselné hodnoty Vám nijak neposlouží. Máte právo na interpretaci tak, abyste mohla dobře spolupracovat, nemělo by následovat studium internetu. Právní stránku vztahu mezi pacientem a jeho lékaři by Vám podrobně popsal odborník na medicínské právo.- já bych však raději než o paragrafy opírala tyto vztahy o lidské vzájemné pochopení.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: