Lék anafranil a poruchy ejakuace

Dobrý večer, partner užívá cca 2,5 let na obsedantně kompulzivní poruchu lék Anafranil, který mu ze dvou tablet byl snížen na jednu ráno,po tomto léku má problémy s ejakuací, s kterou dřív problém neměl, partnerovi je 36 let, máme jedno dítě chtěli bychom ještě minimálně jedno, ale mě je 35 let, tak zas nemůžem dlouho čekat,existuje podobný lék,který však nezhoršuje sexuální život? Partner ještě užívá lék Aurerix. Když přestane Anafranil užívat vrátí se ejakuace? Mockrát děkuji za odpověď Lucie

Odpověď odborníka:

Vážená a milá paní Lucie, existují také jiná antidepresiva, která poruchy sexuálních funkcí nevyvolávají. O změně léčby se ale musí dohodnout s ošetřujícím lékařem. Je nanejvýš pravděpodobné, že v jeho věku se při použití některého z nich sexuální funkce plně obnoví.

MUDr. Radkin Honzák, CSc.
MUDr. Radkin Honzák, CSc.

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. LF UK Praha, sekundární lékař PL Bohnice, ambulantní psychiatr IKEM, ambulantní psychiatr REMEDIS

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: