Lék keppra

Dobrý den, před rokem mi byl nasazen lék Keppra 750-0-750 z důvodu abnormality, která se projevila na EEG. Začalo to brněním dolní levé končetiny a Keppru jsem začala užívat z důvodu rodinné anamnézy - epilepsie. Byla jsem i v centru epilepsie v Brně na dlouhodobém pozorování EEG, kde mi bylo doporučeno, když se nic nezmění, ať zkusím lék po roce vysadit. Nyní jsme se s ošetřující lékařkou domluvily, že lék postupně (10 týdnů) vysadím. Po několika dnech, kdy jsem lék začala vysazovat, se v noci i přes den objevuje třes končetin, mírná nevolnost a točení hlavy. Může to souviset s vysazením (něco jako abstinenční příznaky)? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Je to možné. Můžete bez rizika užívat jako prevenci těchto nežádoucích účinků přípravky s magnesiem a vitamínem B6 (Magne B6 a podobně), ale v každém případě se co nejdříve poraďte se svou lékařkou.

MUDr. Jan Vachek
MUDr. Jan Vachek

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika nefrologie VFN a Klatovská nemocnice, a.s., interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Zánět, nebo mechanické poškození? Rozpoznejte příčinu bolesti zad
Jaterní dieta není přežitek
Články: Jaterní dieta není přežitek
Nejdokonalejší biochemickou...
Konec boomu elektronických cigaret?
Články: Konec boomu elektronických cigaret?
E-cigarety se staly v...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Poruchy řeči
Články: Poruchy řeči
Postižení řečových funkcí...
Klíšťová encefalitida: jak se opravdu pozná
Články: Klíšťová encefalitida: jak se opravdu pozná
Přestože vždy existuje...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: