Léky

Dobrý den paní doktorko,mám k Vám prosbu za maminku,79 let.Již asi 4 roky bere denně léky Buronil25 a Citalec10.Nyní mi sdělila,že když ulehne,tak za chvíli se jí za oknem zjeví postava muže jak se na ni dívá.Musí vstát,chvíli chodí,čte.Vrací se to každou noc.Mám obavy,zda-li se nejedná o halucinace z těchto léků.Uvědomuje si,že to možné není,protože bydlí v paneláku ve vyšším patře,ale obtěžuje jí to.Dříve brala dost let stilnox a objevily se po čase podobné potíže,kdy slyšela hlasy apod.Podařilo se nám ho po čase vysadit úplně.Tyto léky má napsané na psychiatrii.Nyní je maminka onkologický pacient-rok po ablaci prsu.Jinak se cítí dobře i psychicky,pouze problémy s tím spánkem.Z ostatních užívá léky na tlak,cholesterol a hormony ohledně operace.Děkuji moc za Váš čas.Libuše.

Odpověď odborníka:

Dobrý den.Velmi si vážím Vašeho krásného vztahu k mamince.Bohužel,zklamu Vaši důvěru-neodvážila bych se dát jednoznačnou odpověď.je zvláštní,že by se nesnášenlivost léků projevila po 4 letech užívání..Každopádně je nezbytné maminčin stav řešit s předepisujícím lékařem-kdyby se zvažovalo vysazení,beztak by maminka potřebovala jinou medikaci.Antidepresíva jsou u onkologické diagnosy velmi smysluplná-chrání organismus před dalším oslabením imunitního systému..O potřebě realtivně klidného spánku není pochyb..

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: