Léky a trnutí končetin

Dobrý den.Prosila bych vás o radu.Je mi 42 let,15let(od prvního porodu) mám epilepsii.Minulý rok nastalo zhoršení,k lamictalu jsem dostala convulex.Léky si prý"nesedly"(špatně po každém jídle,třes prstů na rukou,brnění končetin),tak musela vysadit convulex a od nového roku jsem brala 100mg lamictal a 200mg neurotop ráno a večer.Před třemi týdny přišly opět 3 záchvaty po sobě,lékař mě zvýšil dávky na 125mg lamictal a 300mg neurotop.Po týdnu užívání jsem začala cítit trnutí v oblasti chodidel,které se během dne různě stěhuje--jednou de kolen pak do rukou,někdy cítím trnutí v oblasti jazyka.Můj neurolog mě řekl,že s léky to nesouvisí a mám si zajít na psychiatrii,je to prý nějak spojeno s tím problémem a tam mě pan doktor už řekne.Jsem z toho špatná-zase dostanu další léky,nevím,co to má s tím společného,myslím si,že to je tím navýšením dávek léků.Prosím o radu(je pravda,že při těchto stávajících dávkách zatím žádný záchvat nebyl),ale ty stavy trnutí jsou velmi nepříjemné.Moc děkuji.

Odpověď odborníka:

Máte- li závažnou epilepsii, je nutné předepsané léky pravidelně užívat. Trnutí může mít řadu příčin, i psychiatrické, proto návštěvou psychiatra nic nezkazíte, budete mít klid a vše se může vyřešit.

MUDr. Sylvie Richterová
MUDr. Sylvie Richterová

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: