Léky na ředění krve a rybí tuk

Dobrý den, můj otec se asi před šesti lety, tehdy mu bylo 76 nebo 77 let, působil obrací bajpasu. Od té doby také užívá lék anopyrin na ředění krve. Jeho sestra, která se o něj starala do doby, než loni nastoupil do domova pro seniory, mu zároveň s tímto lékem dávala i rybí tuk, který, pokud vím, rovněž způsobuje ředění krve. Otec je dnes ve stavu, kdy se jeho duševní funkce známé zhoršily. Nemohli mít přílišné ředění krve za následek praskání drobných cévek v mozku a následně jejich ucpání a zhoršení jeho mozkových funkcí? Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Vážený pane Pavle, praskání a následné ucpání mozkových cév se užíváním rybího tuku vysvětlit nedá. Nadměrná dávka kyseliny acetylsalicylové může vést ke zvýšené krvácivosti. S pozdravem, MH.

MUDr. Milan Hrubý
MUDr. Milan Hrubý

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 2, IV. Interní klinika, Ambulance nutriční podpory

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: