Letité zdravotní obtíže

Prosím o radu. Už asi 7 let, možná i déle ... mám zdravotní potíže, ale každý rok je to horší. Je mi často na zvracení, bolí mě často hlava u spánku. Jsem často unavená. Mám často studené nohy a ruce. Mám často nafouklé břicho a mám často zácpu. Tyto změny cítím nejvíce, když je chladnější počasí, ale občas, i když je teplo. Byla jsem už na pár vyšetření. Zjistili mi Raynaudův syndrom (asi před 15 lety), na který mi doporučili brát ginko bilobu, která mi nepomohla. Dále mi zjistili nějaký hematon na játrech, prý asi z antikoncepce, kterou jsem dříve brala asi 10 let. A zhoršil se mi zrak, vidím hůř na dálku (mám Dioptrie -1,5) Žádné léky neberu. Jen občas různé vitaminy… Nevím už na jaké mám jít vyšetření. Moje obvodní doktorka mě vždy pošle jen tam, kam si řeknu… Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Lucie, to co popisujete je komplexní problém, který se takto po internetu nedá vyřešit.
Pokud Vám vaše praktická lékařka nepomohla a máte pocit, že vás pokaždé pošle jen tam, kam si řeknete, máte možnost ji změnit.
Je potřeba se ale zamyslet nad širšími souvislostmi - co stres? co v práci? co rodina? partner? děti? co koníčky? emoční vypětí? přepracovanost? dostatek spánku? volný čas? dovolená? sport? ... je toho hodně, s čím to může souviset.

MUDr. Vít Křehnáč
MUDr. Vít Křehnáč

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: JACH-TA s.r.o., Řež

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: