Malý penis

Zdravím, omlouvám se, že pokládám toto téma, ale trápí mě problém s mým penisem. Je mi skoro 14 let a můj penis měří necelých 13cm a je celkem tenký, zdá se mi, že vlastně od nějakých 10 let mi ani nevyrostl. Nemůže to být tím, že ještě nejsem v pubertě ( nemutuje mi hlas, nemám ochlupení skoro nikde) ? A to je další problém, co mi láme hlavu. Neměl bych ve svém věku mít zmutovaný hlas a další věci ? Díky za odpověď.

Odpověď odborníka:

Vážený pane Vladimíre, doporučuji nestydět se a probrat věc s Vaším pediatrem či pediatričkou (a také s rodiči, samozřejmě). Hodnocení růstu a vývoje pohlavního ústrojí je jednou ze základních součástí pravidelných preventivních prohlídek, se znalostí Vašeho celkového zdravotního stavu a dosavadního tělesného vývoje by měl Váš lékař zhodnotit, zda je na místě ve Vašem případě pomýšlet na nějaké onemocnění "oddalující" pubertu a pokud ano, domluvíte se na příslušném dovyšetření. Nástup puberty je do určité míry variabilní, ale je pravda, že 14 let je již věk celkem pozdní. Navíc ochlupení v oblasti kořene penisu a také v podpaží by se normálně mělo objevit již před nástupem puberty... Penis se samozřejmě během puberty dále zvětší, takže v tomto směru nemějte obavy, současná velikost tedy není definitivní... Takže se prosím nerozpakujte a vyražte k lékaři.

MUDr. Aleš Ducháček
MUDr. Aleš Ducháček

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktický lékař, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Bud v klidu | Od: karloss | 15.3.2015 15:34
Jsi mladý a hlavně zjistíš, že v tom nejsi sám Tenkrát mi hodně pomohl blog http://malypenis.webnode.cz minimálně psychicky po pročtení všech zkušeností ostatních
A koukám, že ještě pořád funguje. No a narazil jsem i na http://super-penis.cz, je docela vtipně udělanej. Asi něco zkusím :)
reagovat
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: