Medikamentozní rýma

Dobrý den, již dlouhou dobu mám problémy s relativně těžkou rýmou, která má někdy mírnější a někdy naopak silnější projevy. Tato rýma je bohužel pravděpodobně způsobena mou chybou dlouhodobým používáním nosních kapek a myslím si, že se tedy jedná o medikamentozní rýmu. Můžete mi poradit, jak tento problém řešit? V současné době se ani v noci nevyspím a několikrát se budím kvůli nemožnosti dýchat. Předem děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Petro! Určitě to chce přestat používat kapky. Dále kotnrola u ORL lékaře. Pokud ORL nic zvláštního nezjistí a nedoporučí, pak Vás prostě čeká nějaká doba nepohody. Myslím, že by bylo vhodné naučit se jógové proplachy džala néti pod vedením instruktora a denně je provádět. Zkuste i pránajámu. Než potíže přejdou, mějte více pod hlavou, zkuste spát i v polosedě. Zvhlčujte vzduch, vhodná je pouze zvlhčovačka vzduchu anebo sušák s prádlem v místnosti, kde spíte. Ručníky a nádobky nemají efekt.

Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: