Menstruace 5 dní po začátku braní nové antikoncepce

Dobrý den, před 5 dny jsem začala brát novou antikoncepci - Azália. Po pěti dnech jsem dostala měsíčky. Můžu se zeptat čím to je? Antikoncepce mi celkem vyhovuje až na tohle, myslíte že to bude pravidelné? Mám změnit antikoncepci nebo ne? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Azalia je pouze gestagenní antikoncepce. Ta mívá jako nežádoucí účinek výskyt nepravidelného krvácení. Změna antikoncepce za kombinovaný hormonální přípravek by tento problém odstranil, otázkou však je, proč Vám lékař nasadil gestagenní antikoncepci.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: