Menstruace

Paní doktorko, chtěla jsme se zeptat. Snažíme se s přítelem o miminko, ale po ukončení antikoncepce mě vynechává menstruce. Gynekolog mi dal injekci s tím že se do 14 dnů objeví ale nic, takže jsem měla v pondělí (14.7.) další dávku hormonů v injekci. 17.7. jsem začala krvácet i s bolestmi které mívám, ovšem menstruace mi trvala sotva den (pravidelně mívám mens. 3 dny + špinění). Gynekolog mi řekl, že když začnu menstr. mám si vzít léky které mi dal (DUPHASTON) 15. den cyklu. Chci se zeptat zda mohu tuto jednodenní menstr. brát jako výhru a vzít si tedy ty léky, anebo jít za týden opět na injekci. Děkuji mnohokrát za odpověď!

Odpověď odborníka:

Milá Kateřino, po vysazení antikoncepce může být menstruace nepravidelná i delší dobu - v řádu měsíců. Po vyvolávací injekci, či injekcích nedostanete pravou menstruaci, ale krvácení je vyvoláno změnou hormonů po aplikaci injekce. Proto i jednodenní krvácení je v pořádku a můžete dále postupovat podle doporučení vašeho gynekologa. Menstruace by se vám měla behěm pár cyklů upravit. Na podporu jak úpravy cyklu, tak otěhotnění můžete pít kontryhelový čaj. Mějte se hezky.

MUDr. Barbora Müller
MUDr. Barbora Müller

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Nemocnice Ostrov

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: