Menstruace během braní antikoncepce

Dobrý den, již rok a půl beru antikoncepci Adele bez potíží. Včera jsem ale začala krvácet jako při menstruaci a objevily se i bolesti břicha. Jsem uprostřed platíčka antikoncepce. Žádný přášek jsem si vzít nezapomněla a pohlavní styk jsem neměla. Vzhledem k svátkům se nedostanu ke svému lékaři dříve jak někdy v polovině ledna. Může se jednat o nějaký závažný problém, nebo mi "jen" přestala antikoncepce vyhovovat? Předem děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď odborníka:

Jednorázově se krvácení při antikoncepci může vyskytnout, pokračujte v užívání a když by se situace opakovala v dalším cyklu byla by na místě úvaha o změně antikoncepce. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: