Menstruace během užívání antikoncepce

Dobrý den. Teď na léto jsem se rozhodla nedát si pauzu na menstruaci. Jenže asi v polovině druhého platíčka jsem to dostala. Je taky fakt, že asi 4 dny zpět jsem si prášek vzala o 9 hodin později, ale nemyslím si, že to na to mohlo mít tak velký vliv (už předtím, když jsem to stihla do 12 hodin tak vše bylo v pohodě). Okamžitě jak jsem to ve středu dostala, jsem prášky přestala brát a nechávám si do neděle pauzu. Můžu od pondělí začít brát zase další nové platíčko a budu zase chráněná?

Odpověď odborníka:

Udělala jste chybu,měla jste pokračovat v užívání ,krvácení by velmi pravděpodobně ustalo, ale když již jste tak neučinila je potřeba nyní vyčkat prvního dne menses a od tohoto dne znovu začít, do té doby je vhodná ochrana kondomem. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: