Menstruace mimo cyklus při užívání ha s antidepresivama

Dobrý den již skoro 6 let užívám antikoncepci Minissiston. S touto antikoncepcí jsem nikdy neměla sebemenší problém, naprosto mi vyhovuje až do této doby. Před necelým měsícem jsem začala brát antidepresiva Elify 75 a téměř po 20 dnech užívání jsem z ničeho nic začala špinit a následně krvácet a takto to mám už 6 den, kdy střídavě středně špiním a pak zase krvácím. Ještě nemám dobrané platíčko antikoncepce zbývá mi 7 dní do 7 denní pauzy. Chtěla bych se zeptat jak je možné, že krvácím i přes užívání antikoncepce a zda na to můžou mít vliv užívání antidepresiv, zda se třeba nerozhodily hormony a zda se to urovná. Antikoncepci se mi měnit na jinou nechce, protože jsem před Minissistonem vyzkoušela jiné dvě a vůbec mi nesedli a s touto sem nadmíru spokojená. Přijde mi jako blbost, aby mi z ničeho nic přestala antikoncepce vyhovovat. Tak by mě zajímal Váš názor. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Antidepresiva mohou mít vliv na cyklus vyčkejte zda se situace bude opakovat i v dalším cyklu a pokud ano pak skutečně úvaha o změně praparátu by byla na místě. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: