Menstruace po ukončení užívání antikoncepce

Dobrý den, v září jsem přestala užívat hormonální antikoncepci. Po posledním prášku jsem dostala klasicky menstruaci, ale od té doby se bohužel nedostavila (těhotná nejsem). Z počátku jsem si říkala, že je to asi normální, že se s tím musí tělo srovnat, ale nyní, po skoro 5měsících, jsem začala být trochu nervozní, aby bylo vše v pořádku a proto zašla ke svému gynekologovi. A ten mi řekl, že bude nejlepší, pokud nechci otěhotnět, začít opět antikoncepci brát a že u někoho se stává, že se cykly menstruace musí řídit antikoncepcí. K tomu mi udělal ultrazvuk a zjistil, že mám menší cystu, ale jinak je to prý v pořádku... Byla jsem zaskočená, že mi nedal žádnou jinou možnost výběru a okamžitě mi napsal prášky. Jsem totiž na vážkách, prášky se mi na jednu stranu brát již nechce (hlavně také proto, že sice v současné době děti nechci, ale je mi 26let a za rok už třeba chtít budu a nechce se mi do sebe zbytečně rvát hormony), ale na stranu druhou pokud by nebylo jiného řešení. Prosím Vás o radu, zde je opravdu nutné vracet se k užívání antikoncepce. Velice Vám děkuji a přeji hezký den. Denisa

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud nechcete těhotnět,je to metoda volby.Až budete chtít těhotnět, bude se postupovat jinak.

MUDr. Zuzana Vejběrová
MUDr. Zuzana Vejběrová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologie Gyn - Fem, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
-5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: