Menstruace po vysazení ha

Dobrý den, je mi 32 a po 12-letech jsem teď před měsícem vysadila HA Diane35. Neočekávám, že se mi cyklus upraví okamžitě, ale ráda bych se zeptala, zda je možné, že mě při menstruaci (1.po vysazení) bolí v oblasti kříže, bederní páteře ? Občas to přechází až k pocitu nevolnosti. Nikdy jsem menses neměla bolestivý, ani před začátkem užívání HA, tak si nejsem jista, jestli tohle může mít souvislost ? Menstruace se mi dostavila 33.den, což je snad v pořádku, i když jsem byla zvyklá na kratší intervaly, ale dnes mi po 3.dni z ničeho nic skončila. První dny byla silná. Jen ty bolesti zatím přetrvávají. Vzhledem k tomu, že jsem ještě nevěděla, kdy a jestli vůbec budu mít ovulaci, při sexu jsem se ani nechránili (miminko v blízké době stejně plánujeme), těhotenství by nevadilo, i když v tak krátké době po vysazení s tím samozřejmě vůbec nepočítáme, to by asi byla náhoda. Můj gynekolog je na dovolené, proto se s dotazem obracím na Vás. Předem děkuji, Johanna

Odpověď odborníka:

Dobrý den, první cyklus po vysazení antikoncepce může být prodloužený. Bolesti samozřejmě nejpravděpodobněji souvisí s menstruací. Otěhotnět lze i v prvním cyklu po vysazení antikoncepce.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: