Menstruace při braní antikoncepce

Dobrý den, je mi 17 let a čtvrtý měsíc užívám antikoncepci YAZ. První tři měsíce probíhalo vše v pořádku, menstruace byla pravidelná. Teď užívám čtvrté balení (platíčko) a přesně v polovině jsem začala krvácet stejně jako při menstruaci. Nevíte čím by krvácení mohlo být způsobeno? Mockrát Vám děkuji za odpověď. Alice

Odpověď odborníka:

Krvácení se někdy objevuje u antikoncepce, která je tzv. nízko-dávková, což je i případ YAZ. Ve Vašem velmi mladém věku mi tato antikoncepce nepřipadá úplně nejvhodnější. Ve Vašem věku stále dochází k budování kostní hmoty a velmi nízko-dávková antikoncepce tento důležitý vývoj může narušit. Pokud u Vás neexistují jiná rizika ( křečové žíly, výskyt trombózy, embolie v rodině atd.), pak bych volil antikoncepci s vyšším obsahem estrogenu. Tím vyřešíte jednak špinění, ale i ochráníte své kosti před osteoporózou v pozdějším věku.

MUDr. David Neubert
MUDr. David Neubert

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: NEUMED gynekologická ambulance s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x