Menstruace při braní ha uprostřed platíčka

Dobrý den. Beru již více než 4 roky antikoncepci Qlaira. Za poslední půlrok se špinění z vysazení u mě velmi zeslabovalo. Moje gynekoložka mi v lednu pro jistotu udělala ultrazvuk a prý je vše v pořádku. Poté jsem dva měsíce menstruaci neměla, ale vždy mě bolelo klasicky v podbřišku. Potom přišlo pouze velmi slaboučké špinění. Nyní se mi však uprostřed balení (15. pilulka) objevilo špinění s lehoučkým krvácením. Pohlavní nechráněné styky jsem za poslední půlrok měla jen dva - v půlce května, kdy jsem ten den užila pouze jednou tabletku déle o 7 hodin. Jinak byla brána vždy pravidelně (+- hodina). Poslední dobou zažívám stresy v práci i osobním životě. Může to být tím nebo snad bych se měla obávat těhotenství, ačkoliv jinak pilulky nebyly nikdy vynechány? Mockrát děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Pokud není vynechání delší než 12 hodin nemusíte se gravidity obávat,chcete li udělejte si pro jistotu gravitest,ale spíše bych to přičítal stresu, přes centrální nervový systém je řízen celý váš organizmus a je li stresem přetížen může docházet k různým poruchám,včetně poruch menstruace. Příjemný den.

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: