Menstruace při užívání antikoncepce

Dobrý den, chtěla bych se prosím Vás zeptat, co může způsobovat menstruaci, respektive špinění při užívání antikoncepce. Nikdy se mi to snad ještě nestalo. Minulý měsíc jsem dobrala jeden blistr a nastávající menstruaci jsem chtěla oddálit, tak jsem bez přerušení začala brát další plato antikoncepce. Vše probíhalo tak jak má, ovšem 2 dny zpět jsem začala špinit a to mi do sedmidenní pauzy chybí ještě 4 dny. (Tudíž 6 dnů od začátku špinění). Nevím, čím to může být a zda-li nemůžu být například těhotná, proto prosím o Vaši radu. Děkuji, Veronika

Odpověď odborníka:

Dobrý den, může to být špinění z průniku, které se může objevit při delším cyklu během užívání antikoncepce, také to může být způsobené tím, že jste například opomněla užít tabletku. Při pravidelném užívání se však otěhotnění neobávejte.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: