Miraklide

Dobrý den, měla bych prosím dotaz ohledně přibírání na váze u tohoto druhu antidepresiv. Je riziko spíše u dlouhodobého užívání, a dá se říct např. procentuálně kolik pacientů přibere :-) ? Děkuji předem za Vaši odpověď S pozdravem Lenka

Odpověď odborníka:

Dobrý den, výrobce tohoto antidepresiva udává přibývání na váze jako častý nežádoucí účinek. Procentuálně Vám to nepovím, jelikož se přesně nedá určit, který pacient přibral na základě užívání tohoto antidepresiva, více antidepresiv naráz nebo jen proto, že se mu ulevilo od deprese a začal zase normálně jíst... Každopádně nárůst váhy nebývá nijak extrémní, pokud pacienti samozřejmě nezačnou extrémně jíst a přehánět to se sladkostmi. Když budete s možností nárůstu váhy počítat a uzpůsobíte tomu svůj jídelníček, nemusíte se obávat tato antidepresiva brát. Zdravím Vás.

MUDr. Lea Blahníková
MUDr. Lea Blahníková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Obvodní lékař, Vidnava

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: