Mirena a vypadávání vlasů? spraví se to někdy?

Dobrý den, mám 9 měsíců zavednou mirenu, asi tak týden po vysazení HA, před zavedením mireny mi začalo vypadávání vlasů. PO zavedení mireny je to čím dál horší, na hlavě se mi začali objevovat lysiny především ve spodní části vlasů a velice prořídly na hoře kolem pěšinky a mám menší kolečko i v ofině. Můj dotaz zní, zda nadměrné vypadávání vlasů může působit mirena? A pokud ano přejde to někdy, nebo bude lepší jí vyndat. Praktický lékař mi již udělal všechny všemožné a nemožné testy a nic se neprokázalo, byla jsem také u kožního lékaře, který mi na to napsal vodičku na vtírání do vlasů a vitamíny, které samozřejmě nezabrali a padání je neustále a spíše se zhoršuje. Vypadám jak oškubané kuře. POradíte prosím co dál, popřípadě jaké vyštření ještě podstoupit, ikdyž krevní testy nic neprokázaly a to ani hormonální změny? Děkuji moc za odpověď a doufejme, že až odpovíte nebudu tou dobou už mít na hlavě paruku :-(

Odpověď odborníka:

Záleží na tom, zda jde o difuzní prořídnutí nebo jednotlivá ohraničená ložiska - tzv. areátní alopecie. Nejlepší by bylo, se všemi kopiemi provedených vyšetření navštívit Centrum pro zdravé vlasy ve Vinohradské nemocnici v Praze.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: