Močové cesty

Dobrý den, potřebovala bych poradit, začalo mě pálit při močení a navíc mám při utírání krev na toal.papíře, je možné že se jedná o zánět močového měchýře? dnes jsem dostala na zánět žil na noze antibiotika augmentin, pomůže mi i na tento zánět, pokud se o něj jedná? děkuji za odpověď. Monika

Odpověď odborníka:

Dobrý den. Příznaky mohou svědčit pro zánět (infekci) močovécho měchýře resp. dolních močových cest. Teoreticky je ovšem možných příčin mnoho, např. krev na toaletním papíře může znamenat hemorhoidy atd... Augmentin běžné infekce močových cest vyléčí dobře, nicméně nemohu takto vyloučit, že případnou infekci navodily méně běžné bakterie, které na Augmentin reagovat nemusí. Pokud Vaše potíže budou trvat, obraťte se, prosím, na Vašeho praktického lékaře - bylo by vhodné provést vyšetření moči k potvrzení/vyloučení infekce. Hodně pijte. S pozdravem.

MUDr. Renata Lažanská
MUDr. Renata Lažanská

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: IKEM, Klinika nefrologie

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: