Moebiův syndrom

Dobrý den, mám moebiuv syndrom..tak jsem se chtěla zeptat jestli nevíte náhodou něco o jeho vývinu z lékařského hlediska akože jak doktoři pokročili co se třeba týče operace na dozavření pusy...třeba okoukání z ciziny..jestli je už to možné. A poslední otázka na vás...tím, že nemůžu ovládat svaly okolo úst není díky lícnímu nervu nebo ano?Ale třeba někdo má obrnu lícního nervu a pusu má v pořádku..já nevím, pomozte,prosím!!

Odpověď odborníka:

Dobrý den, v některých případech je možná plastická operace a/nebo neurochirurgické "zprovoznění" poškozené inervace (pozn.svaly kolem úst ovládá lícní nerv, při jeho poruše se svaly nehýbou - při jednostranné obrně jen na postižené straně, při oboustranné obrně na obou stranách). Operace v rámci Moebiova syndromu byla provedena v Praze ve FN Motol. Co by bylo možné u Vás, by musel posoudit neurolog ve spolupráci s neurochirurgem. Zkuste se obrátit buď na nejbližší pracoviště neurologie/neurochirurgie při velké nemocnici (min.v Ústí nad Labem) nebo přímo na neurologii FN Motol. Před tím by samozřejmě bylo potřeba poradit se se svým ošetřujícím lékařem, třeba již on Vám řekne, co by se nyní dalo dělat.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Moebiův syndrom | Od: Beránková Gabriela | 17.10.2009 19:55
Dobrý den, ráda bych se spojila se slečnou nebo paní Verčou s moebiovým syndromem. naše 2letá dcera má stejnou diagnozu. Máme nějaké kontakty a zkušenosti, díky, Gábina.
reagovat
re:Moebiův syndrom | Od: Hana Skalická | 21.7.2013 14:58
Dobrý den,ráda bych si s vámi psala.mám tež dceru s moebiovým syndromem. Pokud budete mít zájem můžete mi napsat na mail hani.skali@centrum.cz
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: