Moučnivka na jazyku

Dobrý den, mám dotaz, který se týká mého otce, který bere antibiotika na léčení žaludečního vředu, zbývá mu poslední dávka antibiotik a on je nechce dobrat, protože se mu, vlivem užívání antibiotik a následným oslabením imunitního systému, objevila moučnivka na jazyku, puchýřky na jazyku a špatně se mu i polyká. Vím ,že se antibiotika mají brát až dokonce, ale v tomto případě si nejsem jistá, zda ano...., chceme s tím samozřejmě, co nejdříve k lékaři, ale odpověď bych na to znala už dříve.... Předem děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, ATB je nutné dobrat, bohužel jeden z vedlejších účinků je namnožení kvasinek, které moučnivku vytváření. Nevím jak moc je rozsáhlá, na malé stačí genciánová violet a vytírat pusu, na rozsáhlejší budou nutná antimykotika. Ale u rozsáhlé bych určitě chtěla vědět, jak je na tom imunitní systém vašeho otce, protože ta není běžná ani u ATB. S pozdravem dr. MM

MUDr. Martina Míchalová
MUDr. Martina Míchalová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x