Může vést látka aluminium zirkonium k rakovině prsu?

Dobrý den, od kamarádky mi přišel putovní e-mail, ve kterém jistá slečna popisuje problémy způsobené používáním antiperspirantu, které jak jistě známo zabraňují pocení. Velký důraz je zde kladen na látku aluminium zirkonium nebo něco tomu podobného, každopádně klíčové slovo je aluminium. Jak jsem si ověřovala na 3 antiperspirantech různých značek, které mám doma, tuto látku obsahují všechny z nich. Citace: Lidské tělo využívá několik oblastí, kudy vylučuje škodliviny (toxiny): v jamkách, co máte na opačné straně kolen, za ušními boltci, oblasti třísel a v podpaží. Škodliviny jsou tudy vylučovány ve formě potu neboli perspirace. Antiperspiranty, jak již jméno napovídá, pocení zabraňují. Tím potlačují schopnost těla vylučovat v podpažních jamkách přirozeným způsobem toxiny. Tyto toxiny ovsem magicky nezmizí. Když je tělo nemůže vyloučit pocením, ukládá je, a to do nejbližších lymfatických uzlin - v oblasti podpaží. Jak známo, téměř všechny rakovinné nádory (tumory) prsů se objevují vnějším horním kvadrantu prsu. Tedy přesně tam, kde se lymfatické uzliny nacházejí. Argumenty e-mailu mi jakožto neznalci medicíny připadají až dosti věrohodné. E-mail mě samozřejmě velmi znepokojil. Můj dotaz zní. Je možné, aby antiperspirant mohl být příčinou onemocnění rakoviny prsu?? Mockrát Vám děkuji za odpověď. S pozdravem KS

Odpověď odborníka:

Dobrý den,takovýchto zcela nepodložených mailů kolují denně stovky. Pokud vím neexistuje n toto téma žádná ověřená studie. Jedná se tedy dle mého názoru pouze o výmysl.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
aluminium a možná rakovina prsu | Od: Johanka | 15.6.2012 07:27
Vystavením vlivu velkého množství aluminia vzniká náchylnost k různým zdravotním problémům: poškození centrálního nervového systému, demence a ztráta paměti, apatie a těžké třesení.

Výsledky laboratorních testů prováděných posledních pár let ukazují, že materiály obsahující aluminium vedou k rozvoji rakovinného bujení, a stejně tak poukazují na spojení mezi rakovinou prsu a materiály obsahující aluminium.

Sloučeniny aluminia mají na tělo stejný účinek jako ženský hormon – estrogen. Když aluminium prostupuje tělem simuluje vlastnosti tohoto hormonu. Následkem toho je narušeno přirozené fungování estrogenu - což může vést k rakovině prsu.

Aluminium může pronikat do těla skrz jídlo, dýchání nebo kůži.

Tento problém je mnohem závažnější u deodorantů a antiperspirantů obsahující velké množství aluminia, které může dostatečně jednoduše pronikat přes kůži.

Při používání těchto produktů obsahujících aluminium je riziko mnohem vyšší než při používání jiných produktů, protože:· Jsou aplikovány do oblasti podpaží, která je velmi blízko prsům

· Sloučeniny aluminia obsažené v produktech zůstávají v těle několik hodin, což má za následek pokračující vystavování vlivu nebezpečné látky, když tato látka má možnost jednoduše prostupovat kůží do těla.

· Používáním deodorantů a antiperspirantů do podpaží, které jsme předtím zbavili ochlupení - vyholili (což samo o sobě není pro kůži tak škodlivé), dovolujeme nebezpečným materiálům ještě jednodušeji pronikat do těla a celotělního krevního oběhového systému.Abychom se vyvarovali takovým rizikům v důsledku vlivu solí s aluminiem, je žádoucí přestat používat běžné produkty a začít používat produkty bez alumina, které jsou navíc mnohem účinnější v samotné prevenci před zápachem potu.
reagovat
re:aluminium a možná rakovina prsu | Od: Josef Kadleček | 17.1.2016 21:11
Teď jsem se zděsil, že moje náctiletá dcera antiperspirant používá. Neměl jsem pádné argumenty kterými jí to vysvětlit. Takže díky, snad je obdařena takovým rozumem, který zavelí přestat si zadělávat na raka. Jako by ta chemie nestačila v potravinách...
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: