Nadměrná spavost

Paní doktorko, cca rok trpím velkou ospalostí. Do svých 30 let jsem spávala 5-8 hodin denně, a to výhradně v noci.Ve dne jsem pak nebyla schopná usnout ani po probdělé noci. Před 1,5 rokem se vše začalo pomalu měnit.Dnes spávám v noci 12 hodin a jsem schopná běžně usnout i ve dne a spát i 5 hodin v kuse. Jsem 2 roky léčená s depresí a užívám Sertralin.U deprese jsem nikdy nebývala ospalá a AD mi únavu též nezpůsobovalo. Byl mi před rokem udělán KO a vše bylo v normě. Nedávno mi někdo poradil obrátit se na endokrinologa kvůli štítné žláze,že by to mohlo s tímto souviset. Spím tak tvrdě a tak těžko se probouzím, že by se to dalo přirovnat k účinkům narkózy.Je dle Vás nutné doporučované vyšetření?Od té doby,co mi byla diagnostikována symptomatická deprese, mám sklon považovat každou obtíž za prodlouženou ruku deprese.

Odpověď odborníka:

Každá nemoc se může v čase měnit, tudíž Vám nemohu zaručit, že se nemůže jednat o souvislost s depresí - to ale ideálně konzultujte s Vaším ošetřujícím psychiatrem.
Co se týče hormonálního vyšetření, myslím, že je celkem na místě. Podle toho, jestli jsou/nejsou přítomné další obtíže, či tělesné změny může endokrinolog v souvislosti s únavou vyšetřit i několik hormonálních systémů.
Mějte se hezky.

MUDr. Viktória Ďurovcová Ph.D.
MUDr. Viktória Ďurovcová Ph.D.

Specializace: Endokrinologie
Pracoviště: Soukromá endokrinologická ambulance, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: