Nadměrná únava

Dobrý den, obracím se na Vás s mým problémem. Poslední 3/4 roku bojuji se silnou únavou. Denně chodím spát okolo 22 h a vstávám cca v 9 h , když mě malá dcerka probudí, sama bych asi spala déle a stejně jsem pořád unavená, i když chodím s malou po obědě spát.. Děnně spím tak 14 h, ale pořád se cítím šíleně unavená, jako bych v kuse nespala 2 dny. Zkoušela jsem spát 7 hodin denně a byla jsem ještě více unavaná.. Užívám ty to léky Letrox 50 1 tb denně, Quetiapin Teva 20 mg, večer před spaním 1 tb a Olwexyan 75 mg ráno. Mohou mojí nadměrnou únavu způsobovat tyto léky a nebo může být příčina jinde? Moje únava už mě natolik ovlivňuje, že nežiju běžný život. Prosím poraďte mi. Děkuji Lenka

Odpověď odborníka:

Milá Lenko, únava je příznak, který má mnoho možných příčin. Nelze ho vyřešit bez znalostí Vašeho zdravotního stavu a vyšetření. Předpokládám, že Quetiapin a Olwexyi Vám předepisuje psychiatr. Únavu mohou způsobovat, ale také můžete cítit únavu v důsledku psychického onemocnění. Nejlépe uděláte, když to proberete s psychiatrem, který zná Vaši diagnózu a dosavadní průběh nemoci. Určitě léky sama nevysazujte, mohlo by Vám to ublížit! Dále se obraťte na praktického lékaře, aby Vás vyšetřil a vyloučila se tím tělesná příčina únavy. Držím palce, ať je Vám lépe.

MUDr. Markéta Macková
MUDr. Markéta Macková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka v Třebíči

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: