Nadměrné pocení (především konce prstů)

Co si pamatuji, již 4 roky mám problém s nadměrným pocením. U nohou to přecházím s vysvětlením, že venku je teplo nebo mám "teplé" boty. "koláče" v podpaží mám především v létě nebo naopak v zimě když přijdu do MHD "nabalený" (oba problémy by se daly nějak přejít). Ale pocení rukou - především konce (bříška) prstů určitě ne. Ruce se mi potí při jízdě MHD, při psaní na PC, držení PC myši nebo i jenom v teplejším počasí. Pomalu si s nikým nemůžu ani podat ruku. Na prstech pozoruji dokonce malé kapičky potu. + Večer když jdu spát a "vlezu si pod peřinu" tak často cítím návaly horka. Je mi jasné, že se to nedá takhle na dálku vyřešit, ale protože nyní nemám svého praktického lékaře, prosím o radu vás. Na jaké oddělení nebo ideálně přímo na jaké místo (nemocnice, pracoviště atd.) mám jít (V Praze) ? Věk 19 let Děkuji Lukáš

Odpověď odborníka:

Pokud se neobjeví jiné obtíže, tento druh lokalizovaného nadměrného pocení řeší zejména dermatologové. Existují různé metody lokální terapie. Konkrétní místo ale bohužel poradit nedovedu.
Pokud by bylo pocení celkové, k tomu elevace krevního tlaku, návaly horka, či klidové bušení srdce, či jiné obtíže, mohlo by se jednat o poruchu hormonální. Pak by bylo na místě vyšetření na endokrinologii.
Držím palce.

MUDr. Viktória Ďurovcová Ph.D.
MUDr. Viktória Ďurovcová Ph.D.

Specializace: Endokrinologie
Pracoviště: Soukromá endokrinologická ambulance, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: