Nafouklé břicho.

Dobrý den. Vždy jsem dřív měla velmi velké problémy s trávením - zácpy, pak časté průjmy, nevolnost, pálení žáhy.. Myslím, že za to mohl především velký stres. Teď už ale měsíc beru Lexaurin (zase přestávám a jdu k psychiatrovi) a stravuji se velmi zdravě. Snažím se nepřejídat, nejíst moc těžká jídla, jím vitamíny, mléčné výrobky, activii, tmavé pečivo atd. Je mi výrazně lépe, hlavně mám pravidelnou a "příjemnou" stolici. Všechno se zdá v pořádku, ale mám stále velmi nafouklé břicho. po ránu méně, když se najím hodně, tak si naopak až musím rozepnout pásek. Jinak mám stále 50kg, váha se nemění. (mám 164cm). zajímalo by mě, čím vším to může být? když vyloučíme antikoncepci, kterou to být také může. děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, napadá mne, zda nekonzumujte těch jogurtů mnoho, mohly by podporovat kvasné procesy v nadbytečné míře - zkuste je redukovat. Také zkuste přidat probiotické bakterie z lékárny, které by vyladily složení bakterií tím správným směrem /poradí vám lékárník, látky se jmenují probiotika, vyhledejte si na netu něco o nich - je to zajímavé a velmi rozsáhlé tema/. Pokud by z dlouhodobějšího hlediska /po 2-3 měsících/ byla situace stejná, můžet využít prostředků z lékárny, jmenují se defatulencia - látky, které snižují přítomnost plynů ve střevech (mají různé firemní názvy, také vám poradí lékárník/. Není to ovšem řešení příčiny, v tom případě bych se šla poradit za nějakým výživovým poradcem neboli nutričním terapeutem, který by vám pomohl se skladbou jídelníčku se zaměřením na omezení nadýmavých potravin. Obecně jsou nadýmavé i některé druhy zelenin /brokolice, květák, česnek, cibule, kapusta/, nadýmá také čerstvé pečivo, samozřejmě luštěniny a můžete vypozorovat potraviny "svoje", které vás nadýmají. Zkuste tyto potraviny také omezit a uvidíte. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Houby našemu zdraví prospívají, srdci obzvlášť
Články: Houby našemu zdraví prospívají, srdci obzvlášť
Ať už patříte k nadšeným...
Zdědili jste vysoký cholesterol? Nejste sami
Články: Zdědili jste vysoký cholesterol? Nejste sami
Osoby trpící některou méně...
Štítná žláza a oči: větší souvislost, než se zdá
Články: Štítná žláza a oči: větší souvislost, než se zdá
Štítná žláza a oko – dva...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Cystoskopie
Články: Cystoskopie
Cystoskopie je endoskopické...
Patní ostruha
Články: Patní ostruha
Počet lidí sužovaných...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x