Náhlá změna nálady

Dobrý den, poslední dobou trpím náhlou změnou nálady. Z minuty na minutu se moje dobrá nálada promění ve špatnou a brečím třeba půl hodiny v kuse, aniž bych měla důvod. Taky mě trápí pocit méněcennosti. Nevíte, čím by tyto stavy mohly být zapříčiněné?

Odpověď odborníka:

Dobrý den. Zmínila jste dva dost odlišné okruhy psychických obtíží. Pocity méněcennosti jsou zřejmě dlouhodobého původu, náladová labilita může provázet určitá životní období. Společným jmenovatelem je citlivost Vaší osobnosti. Měla byste vyhledat člověka, kterému dokážete důvěřovat, který by pro Vás plnil funkci psychoterapeuta. Může jím být praktický lékař, Vámi zvolený psychiatr. Bylo by moc dobré pomalu, nenásilně pohovořit o Vašem dosavadním životě, snažit se odkrýt zdroj Vašeho sebepodceňování. Poruchy nálady mohou být jakýmsi vyvrcholením déletrvající vnitřní nespokojenosti..

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x