Náhlé zvětšení mandlí,dušení

Dobrý den dnes sem byl jedné známé ladit satelit a když sem odcházel, nabídla mi za oměnu štamprli slivovice.asi za 20 sekund po vypití se mi zvětšily mandle natolik,že mi ucpaly krk a nemohl sem se nadýchnout a začal sem se dusit.trvalo to prý asi minutu a postupně se začaly mandle zase vracet do normálu(zmenšovat).Tomu alkoholu nic nebylo,pili ho předemnou další lidé.Nikdy se mi nic takového nestalo.Mám Dnu a nějakou mutaci krve a proto nepiju alkohol ve větším množství(tak 1-2 štamprle asi tak 3x do roka).Byl sem z toho dost překvapený,protože nejsem alergik na nic a podobné reakce na jídlo nebo pití sem nikdy neměl.Mám za sebou 2 operace toho samého kolena.Po těch operacích mi právě zjistili DNU a leidenskou (to nevím přesně) mutaci krve.Děkuji za jakoukoliv radu.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pane Petře. Popsaný problém s dnou ani Leidenskou mutací jistě nesouvisí, je tedy třeba uvažovat o alergii. Vzhledem k závažnému typu reakce, který by v pokročilejším případě hrozil i dušením, doporučuji časně konsultovat Vašeho praktického lékaře, který se s Vámi domluví co a jak dál.

MUDr. Aleš Ducháček
MUDr. Aleš Ducháček

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktický lékař, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Poznejte signály, které pomohou odhalit nemocné srdce
Články: Poznejte signály, které pomohou odhalit nemocné srdce
Srdeční onemocnění jsou...
Zánět slepého střeva
Články: Zánět slepého střeva
Zánět slepého střeva vzniká...
Herpes genitálií
Články: Herpes genitálií
Herpes (opar) genitálií...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x