Napuchlá jedna půlka obličeje

Dobrý den, před 2 dny jsem byla u zubaře kvůli zánětu. Do dásně mi vpíchl umrtvovací injekci. První den mi opuchl na levé straně ret, druhý den celá jedna půlka obličeje krom čela. Myslíte že by se mohlo jednat o alergickou reakci? Když ještě před pár dny jsem brala antibiotika. Mohlo tato kombinace (injekce+antibiotika) způsobit opuchnutí?? Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Dobrý den, otok mohl být způsobený ještě doznívající infekcí, samozřejmě nelze vyloučit vliv také podání antibiotik a anestetika. Bohužel není jednoduché vyšetřit alergii na léky. rekce mohla být ovlivněna právě probíhajícím zánětem a mohlo se jednat o reakci kombinovanou. Určitě průběh projevů nahlaste svému stomatologovi.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Když se rakovina rozšíří do kostí
Články: Když se rakovina rozšíří do kostí
Toto zhoubné onemocnění...
Cigaretový kouř může způsobit slepotu
Články: Cigaretový kouř může způsobit slepotu
Pálí vás oči při posezení v...
Hyperfunkce štítné žlázy
Články: Hyperfunkce štítné žlázy
Hypertyreóza vzniká při...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Anafylaktický šok – první pomoc
Články: Anafylaktický šok – první pomoc
Anafylaktický šok je...
Crohnova choroba, nebo endometrióza? Příznaky (ne)musí napovědět vždy
Je nebezpečné budit náměsíčné?
Články: Je nebezpečné budit náměsíčné?
Někteří lidé se domnívají...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: