Natažení postranních vazů

Dobrý den, při zápase v jednom souboji došlo k prohnutí pravého kolene z vnitřní strany směrem ven. Od té doby bolest na vnitřní straně kolene. Myslím si ,že se jedná o natažení postranních vazů. Koleno nebylo oteklé ani zjevně poškozené. Klid, ledování a mazání protizanětlivou mastí. Zpočátku (asi týden) byly problémy s chůzí a každé vytočení koleny bylo na vnitřní straně kolene bolestivé. Postupně bolest odeznívá. Je to asi 4 týdny, kdy při normální chůzi, pohybu do boku a vytočení koleno nebolí. Pouze při podřepu (nevydržím ve dřepu delší dobu, neboť cítím bolest na vnitřní straně kolene) a následném postavení bolest na vnitřní straně kolene anebo při neobvyklém pohybu. Jak dlouho trvá rehabilitace a jakým způsobem rehabilitovat a vazy posilovat? Začal jsem s jízdou na kole, pří jízdě koleno nebolí, jen následující den je cítit při určitém pohybu menší bolest na vnitřní straně. Mám v jízdě na kole pokračovat nebo přerušit do úplného odeznění bolesti? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Koleno se mělo dát vyšetřit a provést přece jen i rtg a mělo při přetažení nebo natržení bočního vazu immobilisaci. Po 4 týdnech asi opravdu spíše jen rehabilitace. Vhodná je i fyzikální terapie. Takže terapii na rehabilitaci bych doporučoval. Jízda na kole ano.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Chondropatie pately Je mi 15 let a mám 4. rokem mám problémy s koleny. Dříve...
  • Dlouhodobý průjem Již přes měsíc mám průjem a to několikrát denně. Nejprve to...
  • Cukrovka? V poslední době trpím hlavně ve večerních hodinách suchem v ústech...
  • Krvácení v těhotenství Jsem v 6 týdnu těhotenství. Včera jsem začala slabě...
  • Bolest levého nadvarle Prosím Vás, je mi 20 let a poslední dobou, hlavně při...
  • Artróza Jaký je rozdíl v účinnmosti léku Artrodar a Sinovial při artrÓze I...
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x