Nedostatek hořčíku

Dobrý den, je mi 21 let a už dva roky mám neustále problémy s hořčíkem, což mi docela komplikuje studium. Hořčík jsem nejprve brala v tabletách a později účinnější formu magnofit direkt, ale ani jedno nepomáhá, někdy musím brát i vícenásobné dávky. Můj problém začíná únavou a pocitem bez energie a nesoustředění se. Potom se mi náhle udělá černo před očima, přestanu vnímat okolí a nejsem scopna mluvit, pletou se mi slova, zatočí se mi hlava, silné závratě a začnou mi mravenčit ruce a nohy, nejsem schopna cokoliv udržet a buší mi srdce. Až postupně přejde tato část, začne mě bolet hlava a to to trvá celý den a následující asi dva dny jsem hrozně unavená. Prosím moc o radu, co by se s tím dalo dělat, dost mi to omezuje život. Děkuji, jsem vděčná za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, píšete, že uvedené problémy Vám způsobuje nedostatek hořčíku. Takto to bylo definitivně diagnostikováno? Popsané obtíže mohou vznikat jako projev migrény, jako projev poruchy krevního zásobení mozku, jako porucha regulace krevního tlaku apod. ...to vše z různých příčin. Bylo toto všechno vyšetřeno a vyloučeno? Probíhají pravidelné kontroly stavu? (alespoň kontroly hladiny hořčíku v krvi? Pokud ne, je rozhodně na čase navštívit svého lékaře a informovat ho o přetrvávajících obtížích. Jinak hořčík se vstřebává v komplexu s vápníkem, proto by jeho hladinu mohlo pomoci udržet společné užívání s vápníkem. O vhodných přípravcích se poraďte (vzhledem k celkovému stavu) se svým lékařem. Pozn.tak je otázka, zde nemáte poruchu vstřebávání hořčíku ze střeva, například kvůli onemocnění střev (zánět, celiakie..) - to Vám může zodpovědět také Váš lékař.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
blbost | Od: jan- | 7.12.2016 07:42
Hořčík se v krvi neměří. Jho stav je prisne regulovan organismem. Muzete mit v tele obrovsky nedostatek horciku, ale do krve ještě zvlada telo dodavat horcik z vasich kosti, zubu atd. Pak se jednoho krásného dne dostanete do nemocnice udelaji test na horcik - a hle - jasny nedostatek horciku - přitom včera ještě mohl byt v poradku... Další nesmysl je vstrebavani horsiku s vapnikem - vapnik je antagonista horciku - tedy ho vytlacuje - při soubeznem podani jako by jste nebrala nic. A brani vapniku bez vlas, analzy je zahravani si s ohnem (většina lidi ma veliky nadbytek)
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: