Nedostatek vápníku (?)

Dobrý den, posledních pár měsíců na sobě pociťuji určité problémy: Chodím darovat plazmu a při každém odběru mi velmi silně a nepříjemně brní konečky prstů (na posledy i celá dlaň), vždy mi podají rozpustnou tabletu a bolest se zmírní. Toto brnění pociťuji občas i po celé noze, když si lehnu do horké vody. Zároveň se mi stává, že při usínání sebou z ničeho nic "cuknu", třeba i několikrát za noc než konečně usnu. Na internetu jsem si přečetla, že se může jednat o nedostatek vápníku, takže ho každý den doplňuji pomocí tablet...ale změna žádná. Nevíte o co se jedná? Děkuji, M.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, paní/slečno M. Může se jednat spíše o příznaky nedostatku horčíku, doporučuji tedy vyzkoušet užívání magnesia - dá se volně koupit, užívejte plnou dávku podle typu doplňku, který si koupíte. V případě, že by se potíže nezlepšily (zhodnoťte až tak za 2-3 týdny), je vhodné probrat je s Vaším praktickým lékařem - podobné příznaky může mít vícero onemocnění, lékař by stav blíže zhodnotil a domluvil se s Vámi na dalším postupu.

MUDr. Aleš Ducháček
MUDr. Aleš Ducháček

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktický lékař, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Kolonoskopie Jsem objednaná na kolonoskopi jen 50 cm střeva,takže mi zdělili,že...
  • Urovaxom Chtěla bych se zeptat na lék Urovaxom. Dva měsíce jsem ho brala loni po...
  • Prostata - psa Paní doktorko, prosila bych Vás o zodpovězení mého dotazu. Můj...
  • Zkažené mléčné zoubky Mému synovi je 10 měsíců, má venku již 5 zoubků, 3 dole...
  • Náhrada za lék detralex Potřebovala bych radu pro svou 62 letou sestru...
  • Kondylomata V roce 2007 se mi objevily kondylomata. začala jsem užívat tablety...
 
Kam dál
Naposledy čtené: