Nehet palce u ruky

Dobrý den, mám takový dotaz, čas od času se mě začne bolet dost silně nehet na palci ruky, kůže pod nehtem zrudne až zfialoví a začne se tvořit jakási černá linka od lůžka až ke kraji nehtu, postupně bolest slábne po asi dvou dnech a linka se změní v kanálek kde se vytvoří hnis a začne to svědit, podařilo se mi hnis vymačkat většinu ven a zůstala pod nehtem dutina. Stává se mi to nepravidelně a i dvakrát do roka. Zajímalo by mě o co jde. Děkuji za vaši odpověď.

Odpověď odborníka:

Je to zarostlý nehet, pokud se obtíže vrací často, doporučovala bych navštívit kožního lékaře, který předepíše antibiotickou mast a eventuálně při dalším opakování doporučí chirurgický zákrok - parciální ablaci nehtu, která vede k trvalému zlepšení. Někdy se na těchto obtížích může spolupodílet i kvasinková či plísňová infekce.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
zarostlý nehet | Od: Zuzana | 18.7.2013 10:43
Pokud se jedná o zarostlý nehet, tak mám zkušenost, že stačí najít správný způsob stříhání nehtů.
reagovat
re:zarostlý nehet | Od: Anna | 18.7.2013 11:03
Stříhání je základ. Tím lze hodně napravit, nebo naopak zkazit. Třeba tady je dobrá odpověď - http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/zarustani-nehtu-55164. Pak taky dělá hodně obuv, která není příliš úzká. Pokud ale ani to nepomůže, dojde na masti, nebo chirurgický zákrok. Někdy se mu prostě vyhnout nedá :-(
reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: