Nejistota ve vztahu

Dobrý den, mohl byste mi poradit v jedné nelehké situaci? Pokusím se být stručný a výstižný. Mám první životní partnerku a to již druhým rokem. Po dvou letech mi chybělo nějaké to vzrušení, nicméně nejsem typ, co by byl nevěrný a ještě mu to bylo jedno. S partnerkou jsme se jeden čas bavili o erotické masáži a řekla mi, že by jí tato moje zkušenost v budoucnu nevadila. (nebrala by to jako nevěru) Po tomto jejím konstatování jsem navštívil erotickou masérku. Jsem ovšem citlivý člověk a začalo mi vše vrtat v hlavě. Bál jsem se i nějaké nákazy a také se cítil provinile, že jsem to partnerce neřekl, že na masáž jdu. Obával jsem se jít ale poté s pravdou ven a zároveň to nechtěl držet v sobě. Po dvou měsících mi na to přišla z mého telefonu a musel jsem to vysvětlit. Je zklamaná a cítí se podvedna - ne až tolik z té masáže, ale z toho, že jsem to tajil. Jak se nyní mám zachovat, aby to neovlivnilo vztah a co podle vás dělat aby vše bylo dobré? I mně není vůbec nejlépe. Myslíte že je dobré, že jsem šel s pravdou ven? děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Milý Davide, jak napsal již K.J.Erben (Tři zlaté vlasy děda Vševěda): Co už se stalo, odstáti se nemůže. Takže úvahy, jestli je to dobré, nebo ne, jsou pro kočku. Myslím, že by Vám pomohlo, kdybyste na rovinu řekl, jak se cítíte, že jste se styděl a proto všechno tajil. Ale jak přehlížím celou popsanou situaci, myslím, že by Vám prospělo, kdybyste navštívil nějakého terapeuta, především k tomu, abyste získal více sebejistoty.

MUDr. Radkin Honzák, CSc.
MUDr. Radkin Honzák, CSc.

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. LF UK Praha, sekundární lékař PL Bohnice, ambulantní psychiatr IKEM, ambulantní psychiatr REMEDIS

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: