Nekončící špinění

Dobrý den. Už je to přes rok, co se u mě poprvé objevilo špinění. Nejdříve jen po styku, poté častěji. Už jsem kvůli tomu vyměnila tři druhy HA, dvoje trojfázové, poté zas návrat k jednofázovým. Vždy se špinění objevilo cca týden před menstruací. Už jsem změnila i doktora. Ten mi teď doporučil vysadit prášky na dva měsíce a napsal dvě krabičky Detralex. Když jsem tyto prášky brala, vše bylo v pořádku. Nyní už je neužívám a problém je tu zpět. Můj gynekolog mi chce zkusit předepsat HA jakou jsem měla naposledy plus k tomu jíst každý den jeden (předtím jsem brala každý den dva) prášek Detralex. Nevím, zda je to správné řešení, jíst tolik prášků najednou... Co myslíte? Díky moc

Odpověď odborníka:

Lucie, prvně je třeba vyloučit jiné přičiny špinění, zejména infekce, cervikální dysplazie. Poté je třeba vybrat vhodný přípravek hormonální antikoncepce. Pokud se objevují potíže se špiněním v průběhu užívání hormonální antikoncepce, je nutno vybírat preparát s vyšším obsahem estrogenů. S výhodou je možno užívat přípravky kombifázické. Detralex je lék zpevňující stěnu cév. Jeho užívání se nevylučuje s užíváním hormonální antikoncepce. Předpokládám ovšem, že pokud se nezjistí jiná přičnina špinění a bude vhodně vybrán přípravek HA, nebudete ho již potřebovat.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x