Nemocne srdce a diabetik

Dobry vecer,manzel ma nemocne srdce a je diabetik.Cukr ma ted poslední dobu 3,1 az 5.1.mam strach,nebot se mi to zda dost nizke,kdyz si 4krat picha inzulin a občas se poti a to hodne.Co mi poradite.Dekuji Lenka

Odpověď odborníka:

Dobrý den paní Lenko! Plně s Vámi souhlasím, glykémie 3,1 je již nízká a to, že se manžel potí můžer skutečně znamenat významný nedostatek cukru v krvi. Pokud aplikuje inzulín 4* denně, předpokládám, že je plně závislý na inzulinoterapii, a že je tedy podávání inzulínu nutné. Je však nutno snížit dávky inzulínu - pro většinu pacientů platí, že si mohou/musí snížit dávky o jednu, až dvě jednotky, a snižování platí jednak pro daný den, ale především pro druhý den na "předchozí dávku" Co je tím myšleno: Jestli dnes v 10,30 hodin mám nízký cukr, byla moje ranní dávka příliš vysoká. Píchnu si tedy (lehce) sníženou dávku v poledne, ale hlavně: zítra snížím ranní dávku, tak, abych neměl opět málo cukru . Nejsprávnější řešení je samozřejmě časná kontrola u diabetologa, který řídí léčbu Vašeho muže! Přeji krásný den. Karel Kubát

MUDr. Karel Kubát
MUDr. Karel Kubát

Specializace: Intenzivní medicína
Pracoviště: Centrum pro závislé na nikotinu

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: