Nemůžu usnout v nové ložnici?!

Dobrý den, koupil jsem chatu a zařidil si nově ložnici,bohužel tam nemohu vůbec usnout a přijde mi,že celou noc vůbec nespim.Pokud zaberu tak jenom lehkým spánkem.Přijde mi,že ten nábytek z Ikei stále trochu smrdí.Tak jestli to nemůže být tím !?Předem děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, děkuji Vám za Váš dotaz. Důvodů Vaší nespavosti může být několik. Pravděpodobně hraje roli jak nové místo, tak nové zařízení pokoje. Doma se spánkem potíže nemáte? Pokud ne a v chatě je i jiná místnost, kde se dá přespat /a ve které není nový nábytek/, zkuste si tam lehnout a uvidíte, zda Vám alespoň částečná změna podmínek pomůže k lepší kvalitě spánku. Jinak dodržujte i na chatě spánkovou hygienu /1.před usnutím 4-6 hodin nepít kávu, černý, zelený čaj, energetické nápoje, omezit je i během dne, 2. Po večeři lehká procházka, 3. Večer nepít alkohol, zhoršuje kvalitu spánku, 4. Omezit pobyt v posteli na nezbtně nutnou dobu, 5. Usínat 2-3 hod.před půlnocí/. Před spaním dobře vyvětrejte , dejte si šálek teplého mléka nebo šálek meduňkového čaje, nejezte těžká jídla. Pokud je důvodem horší kvality spánku pouze nové prostředí, věřím, že se Váš problém brzy vyřeší. Držím Vám palce.

MUDr. Anna Svatová Bodnárová
MUDr. Anna Svatová Bodnárová

Specializace: Pneumologie
Pracoviště: Léčebna tuberkulózy a respiračních nemocí Janov

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Správné usínání :-) | Od: Iwette | 4.4.2013 13:14
Problém může být třeba na špatně zvolených některých postelových doplňcích např. matrace, rošt, polštář atd. atd. atd. a mnohé další.

reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: