Nepravidelná srdeční činnost, bolest i slabost na levé straně hrudi

Pane doktore,pracuji v dosti stresovém zaměstnání už cca 10 let a asi před půl rokem jsem na sobě začal pozorovat nepravidelnou činnost srdce. v poslední době se nejvíce projevuje při ulehnutí a klidovém režimu. cítím jako by na nějakou chvíli vynechalo. Když zavřu oči, tak mám občas stavy jako bych měl omdlít až si nemůžu ani pořádně odpočinout. Cítím občas také těžko popsatelnou bolest na levé straně těla, jak u hlavy, tak hrudi i ruce a nohy.cítím občas i slabost na levé straně hrudi. Byl jsem na holtru a ještě nemám výsledek, ale vím jistě že něco není v pořádku. pravdou je i to že jsem v minulosti dosti přecházel některé běžné nemoci jako je například chřipka. Mám kvůli zaměstnání také dosti omezený aktivní pohyb, respektive téměř žádný. děkuji za vaše vyjádření.

Odpověď odborníka:

Popisované potíže jsou důvodem ekg-holterovského vyšeteření, které jste již absolvoval, ke zhodnocení celého případu bych potřebovala znát jeho výsledek. Nevím, co si mám představit pod pojmem, že něco není v pořádku? K plnému zodpovězení dotazu mi tedy chybí dost důležité informace.
Obecně lze říci, že bušení srdce, které pociťujete, může mít příčinu v expozici stresu. V dnešní době je asi obtížné se stresům plně vyhnout, ale zkuste jej kompenzovat dostatkem relaxačních metod - jóga, masáže. Potíže mohou souviset i se štítnou žlázou, je tedy vhodné doplnit i krevní odběry včetně hladin hormonů štítnice.

MUDr. Miroslava Stará
MUDr. Miroslava Stará

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Havlíčkův Brod, Nemocnice Havlíčkův Brod, interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: