Nepravidelný cyklus

Dobrý den, užívám už rok hormonální antikoncepci formou pilulek, kterou jsem před měsíce a půl měnila za jiný typ (opět hormonální formou pilulek, ale od jiného výrobce.) Už dříve se mi stávalo, že v půlce cyklu přišlo nečekané krvácení, které trvalo 5 dní, poté ustalo a pak opět přišlo v době, kdy jsem očekávala pravidelnou menstruaci. Myslela jsem, že tento problém zmizí, ale teď se tu opět objevil. Do toho už několik měsíců trpím občasnými křečemi dolních končetin, které po pravidelném užívání hořčíku zmizí a v posledních několika týdnech mívám nepříjemný pocit na zvracení (ale nezvracím). V poslední době jsem často ve stresu. Mohlo by to být způsobeno tím? Nebo by mohlo jít o něco jiného? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Pocit na zvracení může být způsoben stresem křeče končetin nikoliv, nepravidelné krvácení se může po změně antikoncepce vyskytnout, pokud by se problém opakoval stálo by za úvahu vrátit se k původnímu preparátu. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: