Neprůchodnost střev

Dobrý den, před několika dny jsem prodělala operaci srůstů na střevech, které měly za příčinu neprůchodnost a lehký otok střeva. Bohužel ještě teď jsem z toho poněkud "vyjevená", protože jsem se dostala z relativního "plného zdraví" na sál během 24hodin po vypuknutí příšerných bolestí a zvracení. Nyní hledám informace o rekonvalescenci po takovém zákroku. Bohužel nikde se nemohu dočíst kdy se člověk může vrátit k plnému životu? Jak dlouho se dodržuje šetřící dieta a kdy mohu opět začít se sportem (jízda na koni)? Co mohu udělat proto, abych se ubránila případnému návratu obtíží? Děkuji Vám a přeji hezký den

Odpověď odborníka:

Bohužel nikdo vám přesně neřekne, jestli se srůsty na střevě budou tvořit znovu nebo ne, ale obecně platí, že jakékoli trauma (i otřesy) dutiny břišní tyto stavy podporuje. Takže např. jízda na koni, kdy dochází k otřesům vnitřností a ev. i k pádům je dle mého názoru naprosto nevhodná. V prodejnách zdravotnické literatury se jistě dají sehnat publikace - rady pro pacienty - jak postupovat po operacích na střevě, jakou dietu držet atd.

 
Líbí se vám odpověď?
-6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
nepruchodnost strev | Od: kaca | 21.11.2008 09:24
taky jsem byla ta teto operaci,poprve v 7letech a ted ve 30.muj pan dotor mi nepredepsal zadnou dietu,jen doporucil pozivat vice vlakniny.rekl,ze kdo na operadi kvuli srustum,tak je pravdepodone,ze se to bude opakovat.hlavni pry je hlidat pravidelnou stolici,a stou jsem mela pred tohoule operaci opravdu potize.ale bolesti jsem nemela a pak zniceho nic me bolelo uplne vsechno.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: