Nerovnováha vnitřního prostředí

Dobrý den, mám na Vás dotaz. Měla jsem zánět močového měchýře a byla mi nasazena antibiotika. Brala jsem dvoje ATB- celkem deset dní co 12 hodin. Bohužel jsem nedodržovala braní probiotik. Měla jsem i vyšetření RTG močového měchýře a ledvin (vše v pořádku). Po dobrání antibiotik se mi objevil takový zvláštní problém. Po vykonání potřeby zhruba půl hodiny po tom mi z konečníku vytéká pár kapek nahnědlé tekutiny. Jindy tento problém nemám, jen po vykonání potřeby. V hygieně problém není. I když se vysprchuji, tak se to objeví. Začala jsem užívat probiotika pravidelně a pomáhalo mi to. Neměla jsem obtíže. Jenže jsem měla stres a zase se mi to objevilo. Dál užívám probiotika, ale přeci je nebudu užívat po zbytek života. Je mi 21 let a snažím se žít zdravě. Nevíte co by to mohlo být? Jak dále postupovat? Je mi jasné, že kdybych šla za doktorkou, tak mě pošle na x vyšetření. Jen chci vědět, jestli nejde třeba jen o nějakou nerovnováho vnitřní mikroflóry nebo zda-li je to něco vážného. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Pravděpoodbně je to skutečně porucha mikroflory střeva po ATB - Zkusil bych Hylak F 10 dní 3x2ml - nesmí se při tom jíst mléčné výrobky + např. Biopron. tbl. při opakování obtíží vyšetření gastroenterologem.

MUDr. Karel Dvorník
MUDr. Karel Dvorník

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Doradus s.r.o., soukromá interní a gastroenterologická ambulance s endoskopií, Jihlava

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: