Nespavost, přejídání, nadváha

Dobrý den pane doktore. Mám diagnostikovanou jistou duševní nemoc, a tak nějak tuším, co bylo jejím spouštěčem. Myslím, že to byl nenaplněný partnerský vztah. Ale k věci. Ve dne jím střídmě ráno kafe, v poledne polévka a něco k hlavnímu chodu, navečer kolem 17. hodiny kafe, kolem 20 hodiny párek a pak nic. Ale přijde půlnoc až 3 hodina ranní a já spím málo a musím si dát něco k jídlu. Párek, chleba se sádlem a cibulí, uzený, atd. ráno zase kafe. A tak to jde pořád. Mám pocit, že noční přejídání nedokážu ovládat. Co s tím.

Odpověď odborníka:

Vážený a milý pane Sane, ona ta čeština je hezký a výstižný jazyk a znám plno lidí, kteří NENAPLNĚNÝ život řeší naplňováním žaludku. Takže asi tím nejpodstatnějším je srovnat se se ztrátami a vytvořit si nové hezké vztahy. Než se zadaří, doporučuje se úprava jídelníčku tak, aby mezi jednou a třetí po půlnoci nevznikaly hladové stavy (jistě je tu nutriční neboli dřív dietní poradce), zamknout lednici a pokud to nepomůže, doporučují odborníci na „night eating syndrome“ malou dávku zklidňujícího antidepresiva navečer. Přeji Vám brzké řešení!

MUDr. Radkin Honzák, CSc.
MUDr. Radkin Honzák, CSc.

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. LF UK Praha, sekundární lékař PL Bohnice, ambulantní psychiatr IKEM, ambulantní psychiatr REMEDIS

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: