Neuroborelioza

Dobrý den. Je mi 48 let, podnikatelka. Aktivní, pracovně vytížená, občasný pacient neurologie (pseodoradikulární LS sy při funkční poruše páteře, poruchy citlivosti prstů, hybnosti PHK apod.) Po MR mozku mi byla diagnostikována neuroborelioza. Zajímá mne způsob a pronóza léčby. Zda je (vzhledem ke změnám na mozku)dostačující léčba antibiotiky nebo zda je lepší infuzní léčba v nemocnici. Více než rok pociťuji únavu, která mi brání v jinak doposud aktivním způsobu života (pro únavu jsem přestala pravidelně cvičit apod.) PS: MR mozku mám na CD. Děkuji za čas, věnovaný mé odpovědi.S pozdravem Dagmar

Odpověď odborníka:

Paní Dagmar, neuroborelioza je stadium lymeské boreliozy, což je nákaza přenášená klíšťaty. I v tomto stadiu dostačují v tabletách podávaná antibiotika, pokud lékař neusoudil jinak. Ohledně prognozy konsultujte spíše svého neurologa, obecně je vyléčení borelií pravidlem, ale postižení mozku může přetrvat.

 
Líbí se vám odpověď?
-8 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Neuroborelióza | Od: Jiří Dušínek | 26.5.2011 18:15
Lymská borelióza ("neuroborelióza" je jen jeden z jejich projevů) je bohužel snadno léčitelná jen v počáteční fázi, tzn. v cca 4 týdnech po přenosu infekce. Největší evropské sdružení specialistů na tuto nemoc - Německá společnost pro boreliózu - uvádí pro počáteční fázi úspěšnost 90%. Potom šance na vyléčení prudce klesá. Tato skutečnost je bohužel našimi lékaři často podceňována, což vede k velkému počtu chronických pacientů u nás - ti pak ale většinou již nejsou léčeni na boreliózu (viz názor pana doktora "obecně je vyléčení borelií pravidlem"), ale jsou jim podávány léky proti bolesti, psychofarmaka apod. Často končí i v psychiatrických léčebnách. Léčba pokročilé boreliózy je velmi obtížná a trvá i léta, podrobnější informace najdete na stránkách Německé společnosti pro boreliózu (i v češtině): http://www.borreliose-gesellschaft.de/LeitlinienInformationen nebo na českém webu http://www.borelioza.cz/ V žádném případě nevěřte svému lékaři, pokud Vám bude tvrdit, že Vás vyléčí pár krabiček Doxybene, a radši si sama co nejrychleji opatřete co nejvíce informací o této zákeřné chorobě. Držím Vám palce!
reagovat
re:Neuroborelióza | Od: dola | 20.1.2016 16:58
Přesně tak nevěřte lékařum při lěčbě borelky
tabulkově vás přeléči a starej se ja jsem skončil
na infekčním po jejich léčbě mam za sebou 37
kapaček
a pořad nic dostanete tablety na cestu na
dolečeni a jak si budete stěžovat že jste
nedolečený dostanete jestě antidepresiva k tomu
. Zmrzačí vám zbytek života ani nevíte jak ....
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: