Neurologie

Dobrý den, nejsem si jistá, zda-li je mezi Vámi některý neurolog, ale pokud byste mi někdo dokázal pomoct, byla bych vděčná. Jde o to, že můj otec (76 let) je již několik týdnů v nemocnici. Má Parkinsonovu chorobu, na pobírá léky s názvem "Nakom" dle mého názoru mu tyto léky vyloženě nesedí a projevují se u něj vedlejší příznaky, kt.jsou napsané v letáku, jako je: třes hlavy, nechuť k jídlu, deprese atp. Z tohoto důvodu přestal jíst a velmi zeslábl. Na mé obavy mi bylo řečeno, že tyto příznaky jsou jen součástí Parkinsonovy choroby a že s tím nic dělat nelze. Chtěla jsem se zeptat na Váš názor, popřípadě zda-li byste mi doporučili nějaký jiný lék nebo radu, jak k tomu přistupovat. Děkuji moc, MR

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Nakom může vyvolat nechuť k jídlu, ale třes hlavy, popřípadě deprese lze víceméně přičítat na vrub spíše samotné Parkinsonově chorobě. Možná by nebylo od věci kontaktovat specialistu na Parkinsona s ním vše probrat.

prim. MUDr. Jarmila Zipserová
prim. MUDr. Jarmila Zipserová

Specializace: Rehabilitace (fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace)
Pracoviště: Neurorehabilitační klinika AXON Praha,
Městská poliklinika Praha

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: